FORT BORNE

Fort Borne – Ośrodek Kolonijno - Wypoczynkowy nad jeziorem Pile

Serdecznie zapraszamy do Naszego Ośrodka Wypoczynkowego, w którym zaczynamy organizację zielonych szkół oraz wakacyjnych obozów letnich dla dzieci i młodzieży. Fort Borne to również miejsce, które przygotowujemy dla grup dorosłych, planujących wyjazdy integracyjne, wspólne grzybobranie, wędkowanie i biesiadowanie z przyjaciółmi, znajomymi i współpracownikami. Znajduje się ono w Bornym Sulinowie, mieście przez długie lata okrytym wielką tajemnicą.

Nasza dotychczasowa działalność organizatorów wypoczynku dzieci i młodzieży oraz imprez turystycznych w pełni nam uświadamia dzisiejsze wymagania, oczekiwania i potrzeby w zakresie zakwaterowania, wyżywienia, a także organizacji pobytu grup w czasie obozów, kolonii, zielonych szkół i innych imprez.  Biorąc pod uwagę powyższe, jesteśmy pewni, że warto do Nas przyjechać.

Zapraszamy do zapoznania się z ofertą Fort Borne.

Ośrodek Wypoczynkowy Fort Borne położony jest nad jeziorem Pile w Gminie Borne Sulinowo, w centralnej części Pojezierza Drawskiego. Na terenie gminy znajduje się 57 jezior, z których największym jest właśnie jezioro Pile o pow. ponad 1000 ha, długości 8,5 km i głębokości dochodzącej do 44 m. Dzięki temu, co bardzo istotne, miejscowe uregulowania dotyczące Jeziora Pile pozwalają na uprawianie sportów, a także rekreacji motorowodnej. Czyni to Nasz Ośrodek fantastycznym miejscem dla pasjonatów oraz fanów  motorowodnictwa.

Fort Borne jest usytuowany na niewielkim wzniesieniu wtopionym w kompleks leśny. Ponadto znajduje się w odległości niespełna 300 m od linii brzegowej jeziora Pile z dostępem do plaży, otoczony dużym terenem rekreacyjnym. Bezpośrednie sąsiedztwo wody sprawia, że ośrodek jest idealną bazą dla osób uprawiających sporty wodne, a pobliskie miejskie szlaki piesze i rowerowe doskonale nadają się dla osób szukających możliwości aktywnego spędzania wolnego czasu. Ponadto atrakcyjności dodaje specyficzna historia tajnego miasta, co w bezpośrednim sąsiedztwie Fortu podkreśla historyczna budowla – pozostałości Domu Oficera

 • Bliskość Centrum Kultury i Rekreacji – niespełna kilka minut spaceru – sprawia również, że Nasz Ośrodek to doskonałe miejsce dla osób szukających profesjonalnej bazy sportowej. Do dyspozycji grup pozostają: 

  • pełnowymiarowa hala sportowa,
  • sala do sportów walki,
  • sala taneczna,
  • siłownia,
  • korty tenisowe,
  • zespół boisk „Orlik” (boisko do piłki nożnej o nawierzchni ze sztuczną trawą, boisko wielofunkcyjne o nawierzchni poliuretanowej, zaplecze socjalno-sanitarne, http://www.ckir.bornesulinowo.pl/
Fort Borne

Ponadto na terenie Ośrodka znajduje się suszarnia oraz pawilon świetlicowy. Na otwartej przestrzeni o powierzchni prawie 5000 m2 znajduje się miejsce na ognisko, mini boisko do badmintona, siatkówki, trampolina.

BAZA NOCLEGOWA

Bazę noclegową ośrodka stanowi murowan obiekt hotelarski posiadający odrębne segmenty z niezależnymi wejściami, w których znajdują się pokoje 4 – 6 osobowe z łazienkami. Łącznie do dyspozycji, zależnie od potrzeb i oczekiwań gości posiadamy do 40 miejsc noclegowych. Ośrodek Wypoczynkowy Fort Borne spełnia wymagania określone przepisami o Ochronie Przeciwpożarowej, Państwowej Inspekcji Sanitarnej i Ochronie Środowiska.

WYŻYWIENIE

 • Całodzienne wyżywienie serwowane w przestronnej restauracji ośrodka położonego 3 minuty spaceru od Nas.
 • Śniadania oraz kolacje serwowane są w formie bufetu (tzw. szwedzki stół), natomiast obiady podawane są w dwudaniowej formie.
 • W przypadku wyjazdu na całodniowe wycieczki / imprezy, istnieje możliwość przygotowania suchego prowiantu dla grupy.
 • Po wcześniejszym uzgodnieniu istnieje możliwość przygotowania posiłków wg indywidualnych potrzeb oraz diet uczestników.

UWAGA! – w 2022 roku, w okresie bezpośrednio po pandemii podczas letnich turnusów dla dzieci i młodzieży, posiłki przygotowywane są przez restaurację spełniającą podwyższone normy bezpieczeństwa określone przez Głównego Inspektora Sanitarnego.

ORGANIZUJEMY:

 • zielone szkoły,
 • obozy letnie,
 • imprezy firmowe,
 • spotkania integracyjne,
 • pikniki rodzinne,
 • szkolenia na patenty i licencje motorowodne, ratownicze, z pierwszej pomocy, nurkowe.
Fort Borne

Od kilkunastu lat zajmujemy się organizacją wypoczynku dzieci i młodzieży oraz innych imprez turystycznych. Zdobyte podczas tej działalności doświadczenie jest decydujące w przygotowaniu ośrodka do jego funkcjonowania. Jeżeli jesteście Państwo organizatorami kolonii, obozów dla dzieci i młodzieży, wyjazdów grupowych gwarantujemy, że w zakresie Naszej działalności spełnimy Wasze oczekiwania. 

 Ponadto, w Fort Borne istnieje możliwość korzystania ze sprzętu motorowodnego (w tym sprzęt do holowania – banan, kanapa, koło MAXX, kneeboard, narty wodne, wakeboard), a także sportowego: kajaki, pneumatyczne deski SUP, Waterball, walec Zorbing, paintball, wiatrówki, łuki, sport ident, rowery, trampolina, slackline, szczudła, tenis stołowy, piłkarzyki, badminton, ringo, dart, bule, gry planszowe. 

Zapraszamy do FORT BORNE - tu nie ma opcji "nuda"   🙂

Adres Ośrodka: Fort Borne, ul. Chabrowa 3, 78-449 Borne Sulinowo, Tel: 600 884 310
Fort Borne
Fort Borne
Fort Borne